Peste două zile, consilierii locali se vor reuni în şedinţă ordinară

Joi, 28 februarie, consilierii locali ai municipiului Giurgiu vor participa la şedinţa ordinară aferentă lunii februarie. Pe ordinea de zi se află 43 de proiecte de hotărâre ce vor fi supuse aprobării. Printre acestea se află şi ajutoare financiare de urgenţă pentru patru giurgiuveni, două dintre aceste ajutoare fiind destinate familiilor copiilor Andrei Ştefan Dumitru şi Ruxandra Lungu, aşa cum a anunţat în cadrul unui eveniment de caritate primarul municipiului Nicolae Barbu.

În cadrul şedinţei de joi vor fi supuse spre aprobare şi două proiecte cu privire la acordarea avizului de amplasare a două centrale fotovoltaice, investiţii în domeniul energiei regenerabile, ce se doresc a fi realizate în municipiu de către Societăţile Comerciale Energy Nord Electric SRL şi Sun Nord Power SRL.

La finalul şedinţei ordinare, la capitolul Informare va fi discutată situaţia economică-financiară a SC. Administraţia Zonei Libere Giurgiu SA la 31 decembrie 2012.

Ultima modificare: 26.02.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Întâlnire între municipalitate şi Organizaţia non-profit de protecţie a animalelor Ein Bisschen Wärme